Strona Główna
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Jakość powietrza we Wrocławiu w marcu 2018 r.
Koniec sezonu grzewczego 2017/2018 charakteryzował się zmiennymi warunkami pogodowymi i tym samym dużą zmiennością stężeń zanieczyszczeń powietrza zarówno w ciągu doby, jak i w skali miesiąca. W pierwszej dekadzie marca było jeszcze bardzo zimno, wtedy też zanotowane zostały maksymalne stężenia pyłu zawieszonego dla tego miesiąca, średnie dobowe stężenie pyłu PM2.5 przekraczało 100 µgm-3. Kontynuowane były również pomiary mobilne z wykorzystaniem drona.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury - RAPORT
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem 4 lat pracy w ramach projektu LIFE-APIS/PL zamieszczonym w Raporcie. Najbardziej rozpoznawalnym efektem realizacji projektu jest geoportal powietrze.uni.wroc.pl prezentujący krótkoterminowe prognozy jakości powietrza oraz aplikacja mobilna i tablice świetlne zlokalizowane w 16 punktach na Dolnym Śląsku.
Raport do pobrania: LIFE12_ENVPL000056_final_report 2017.pdf
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Tegoroczna zima była łaskawa pod względem zanieczyszczeń powietrza. Najgorsze warunki wystąpiły w lutym br., kiedy to pod koniec pierwszej dekady we Wrocławiu zanotowane były bardzo wysokie stężenia pyłu zawieszonego. W lutym rozpoczęliśmy też pomiary jakości powietrza z wykorzystaniem drona.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury - RAPORT
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
28 września 2017 r. w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery odbyło się ostatnie spotkanie Komitetu Sterującego projektu podczas, którego mieliśmy okazję podsumować projekt i przedstawić plan działania po jego zakończeniu.
Wszystkim członkom Komitetu bardzo serdecznie dziękujemy za ich czas, wszystkie miłe słowa oraz celne uwagi.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniach 12 - 14 czerwca odbyła się druga edycja Konferencji Naukowej pn. „Jakość Powietrza a Zdrowie”. Została ona zorganizowana w ramach projektu LIFE-APIS/PL. Organizatorami Konferencji byli: Uniwersytet Wrocławski, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe, Instytut Rozwoju Terytorialnego, Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, Instytut Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu.