Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli gmin

Informacja na temat spotkania informacyjno-szkoleniowego „Wiedza o emisji zanieczyszczeń jako element strategii ochrony powietrza w gminach” organizowane w ramach Projektu pn. „System prognoz stężeń zanieczyszczeń powietrza i warunków biometeorologicznych jako element oceny jakości życia – LIFE-APIS/PL”, realizowanego przez Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Agenda spotkania

UWAGA!!! Zmiana miejsca spotkania!
Wrocław, budynek Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, Sala im. J. Czekanowskiego (ul. Kuźnicza 35)

Tematyka spotkania

- Sposoby inwentaryzacji emisji zanieczyszczeń atmosferycznych na poziomie gminy
- Wykorzystanie inwentaryzacji emisji na potrzeby oceny jakości powietrza w skali lokalnej
- Interpretacja danych z prognozowania w odniesieniu do wyników pomiarów z sieci Państwowego Monitoringu Środowiska
- Możliwość wykorzystania prognoz jakości powietrza na potrzeby władz samorządowych i społeczeństwa
- Cele i założenia Projektu LIFE-APIS/PL

Spotkanie umożliwi również określenie możliwości współpracy z gminami w zakresie aktualizacji wojewódzkiej bazy emisji zanieczyszczeń niezbędnej do oceny jakości powietrza na terenie województwa dolnośląskiego. Omówione zostaną kwestie związane z uwzględnieniem w inwentaryzacji emisji działań prowadzonych przez gminy w celu poprawy jakości powietrza.

Harmonogram spotkania

09:15-09:45    Rejestracja uczestników
09:45-11:30    Seminarium
11:30-12:00    Przerwa na kawę