W dniach od 6 do 9 maja na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się 22. Szkoła Kartograficzna, której hasłem przewodnim była „Geoinformatyka i nauki o atmosferze”. Organizatorem Szkoły  był Zakład Geoinformatyki i Kartografii we współpracy z Zakładem Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Konferencja podzielona została na sześć paneli tematycznych, podczas których wygłoszono 24 referaty. Dodatkowo odbyła się sesja posterowa, podczas której przedstawiono 35 prac.

Projekt LIFE-APIS/PL reprezentowany był przez dr Hannę Ojrzyńską (specjalistkę ds. modelowania jakości powietrza), która zaprezentowała poster pt. „Automatic circulation type classification with WRF – an example of Poland” (autorzy: Hanna Ojrzyńska, Maciej Kryza, Kinga Wałaszek, Mariusz Szymanowski). Poster miał na celu przedstawić automatyczne narzędzie (skrypt NCL) do klasyfikacji typów cyrkulacji, bazujące na danych meteorologicznych z modelu WRF. Generowany przy użyciu tego narzędzia kalendarz typów cyrkulacji stanowi podstawę do opisu uwarunkowań cyrkulacyjnych rozkładów przestrzennych szeregu elementów meteorologicznych (np. temperatury powietrza), jak i rozkładów stężeń zanieczyszczeń powietrza. W oparciu o uzyskaną klasyfikację typów cyrkulacji przeprowadzić można także ocenę modelu WRF. Narzędzie to wykorzystujemy również przy pracach nad naszym projektem.